"Halkımızı Yanıltıcı Haberler"
Eklenme Tarihi: 05.02.2015 18:26:21

1.     BAZI BASIN-YAYIN ORGANLARININ 05 ŞUBAT 2015 TARİHİNDE YAPTIKLARI YAYIMLARDA; “BOMBA PANİĞİ” GİBİ BAŞLIKLAR ALTINDA, YAPILAN AĞIR SİLAH ATIŞLARI SIRASINDA, KÖYLERİN YAKININA BOMBA DÜŞTÜĞÜ, YANGIN ÇIKTIĞI VE HALKIN GÜVENLİĞİNİN TEHLİKEYE DÜŞTÜĞÜ YÖNÜNDE HABERLER YER ALMIŞTIR.

2.     04 ŞUBAT 2015 TARİHİNDE BEYKÖY ATIŞ VE TATBİKAT BÖLGESİNDE HAVAN ATIŞLARI İCRA EDİLMİŞTİR. SÖZ KONUSU BÖLGE YAKLAŞIK 40 YILDAN BERİ ATIŞ VE TATBİKAT BÖLGESİ OLARAK KULLANILMIŞ VE BU SÜRE ZARFINDA HİÇ BİR VATANDAŞIMIZI TEHLİKEYE DÜŞÜRECEK OLAY YAŞANMAMIŞTIR. ATIŞLAR, KÖYLERİN DIŞINDA, SINIRLARI BELİRLENMİŞ, BÖLGE HALKINA HER DEFASINDA BİLDİRİLEN VE EMNİYETE ALINAN SAHADA İCRA EDİLMEKTEDİR. 04 ŞUBAT 2015 TARİHİNDE İCRA EDİLEN ATIŞLARDA DA, KÖY YAKININDA HİÇBİR PATLAMA OLMAMIŞ VE YANGIN ÇIKMAMIŞTIR.

3.     GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞININ EĞİTİMLERİ KAPSAMINDA VE HİÇBİR SİVİL VATANDAŞA VE ÖZEL MÜLKE ZARAR VERMEYEN VE HER DEFASINDA GEREKLİ TÜM EMNİYET TEDBİRLERİ ALINARAK İCRA EDİLEN ATIŞ EĞİTİMLERİ ALEYHİNDE KAMUOYU OLUŞTURMAYA YÖNELİK BU GAYRETİN HANGİ AMACA VE KİMLERİN ÇIKARINA HİZMET ETTİĞİNİ HALKIMIZIN TAKDİRİNE BIRAKTIĞIMIZI, KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SAYGI İLE DUYURURUZ.