"Yükümlü Ali ÇAĞMAN Hakkında"
Eklenme Tarihi: 27.03.2015 16:41:29

1. BAKAYA, ŞİDDET TEHDİDİ VE TELEFONLA TACİZ SUÇLARINDAN DOLAYI ARANAN YÜKÜMLÜ ALİ ÇAĞMAN, POLİS TARAFINDAN 18 MART 2015 GÜNÜ KONU İLE İLGİLİ YASAL SINIRLARA TAM UYULARAK YAKALANMIŞ, GEREKLİ TABİP KONTROLÜNDEN GEÇİRİLMESİNİ MÜTEAKİP ASKERLİK YASASININ 38’İNCİ MADDESİ GEREĞİNCE BİRLİĞİNE TESLİM EDİLMİŞTİR.

2. SÖZ KONUSU PERSONEL, EĞİTİM MERKEZ KOMUTANLIĞINDA GEREKLİ İŞLEMLERİN YAPILMASINI MÜTEAKİP, 19 MART 2015 TARİHİNDE HASTANEYE SEVK EDİLMİŞTİR. HAFTA SONUNA DENK GELEN 21 VE 22 MART GÜNLERİ AİLESİ İLE GÖRÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR.

3. DR. BURHAN NALBANTOĞLU HASTANESİNDE YAPILAN MUAYENE VE TETKİKLERİNDE, RADYOLOJİK OLARAK; 2012 YILINDA GEÇİRMİŞ OLDUĞU KAZAYA BAĞLI OLARAK OLUŞAN BOYNUNDAKİ KIRIĞIN İYİLEŞTİĞİ, OMURİLİĞİNE BASI YAPMADIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR. ANCAK FİZİKİ MUAYENE İÇİN HASTAYLA YETERLİ İŞBİRLİĞİ KURULAMADIĞINDAN, HAKKINDA KARAR VERİLMEK ÜZERE GATA’YA SEVKİNİN UYGUN OLDUĞU YÖNÜNDE HASTANE SAĞLIK KURULU TARAFINDAN KARAR VERİLMİŞTİR.

4. ANILAN PERSONEL, 23 MART 2015 TARİHİNDE REFAKATLİ OLARAK GATA’YA SEVK EDİLMİŞ, 2 GÜNÜ DE YATARAK İZLEMELİ OLARAK GEREKLİ RADYOLOJİK VE DİĞER MUAYENELERİ YAPILMIŞ, BUNLARIN NETİCESİNDE GATA SAĞLIK KURULU TARAFINDAN, ASKERLİĞE ELVERİŞLİ OLDUĞUNA DAİR KARAR ALINMIŞTIR. BUNUNLA BİRLİKTE, ŞAHSIN KENDİ TALEBİ DE DOĞRULTUSUNDA SEVK EDİLDİĞİ GATA PSİKİYATRİ KLİNİĞİNDEN 10 GÜN İSTİRAHAT VERİLMİŞ, İSTİRAHATİ EVİNDE GEÇİRMESİ VE İSTİRAHATİ BİTİMİNDE BİRLİĞİNİN BULUNDUĞU BÖLGEDEKİ BİR HASTAHANEDE KONTROL EDİLMESİ TAVSİYE EDİLMİŞTİR.

5. ER ALİ ÇAĞMAN 27 MART 2015 TARİHİNDE, GATA’DAN TABURCU OLMASINI MÜTEAKİP ADAYA DÖNECEK VE KALAN İSTİRAHATİNİ EVİNDE GEÇİRECEKTİR.

6. ER ALİ ÇAĞMAN ŞU ANDA ASKER BİR ŞAHIS OLUP, İSTİRAHATİNİ TAMAMLAMAYI MÜTEAKİP TEKRAR BİRLİĞİNE KATILACAK VE GATA PSİKİYATRİ KLİNİĞİNİN TAVSİYESİ DOĞRULTUSUNDA BARIŞ RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİNE SEVK EDİLECEKTİR.

 

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SAYGI İLE DUYURURUZ.