"İntihar Olayları ile İlgili"
Eklenme Tarihi: 08.07.2015 20:44:45

     04 TEMMUZ 2015 TARİHİNDE PİYADE ER ÖZKAN YILDIRIMLAR, 06 TEMMUZ 2015 TARİHİNDE İSE, PİYADE ER MEHMET SARSAR İNTİHAR ETMİŞTİR. İKİ PERSONELİMİZİN KAYBEDİLMESİ GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI AİLESİNİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR.

     HER İKİ OLAYIN MEYDANA GELMESİNİN ARDINDAN, ADLİ YÖNDEN POLİS GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE, İDARİ YÖNDEN İSE GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI TARAFINDAN SORUŞTURMALAR BAŞLATILMIŞTIR.

     ADLİ SORUŞTURMALAR  KAPSAMINDA TEMİN EDİLEN OTOPSİ RAPORLARINDA, HER İKİ PERSONELİMİZİN DE “VÜCUTLARINDA ATEŞLİ SİLAH YARASI, KESİCİ DELİCİ ALET YARASI, ELLE VE BAĞLA BOZMA İZİ, DARP, CEBİR İZİ TESPİT EDİLMEDİĞİ BELİRTİLMİŞTİR”.

     İDARİ TAHKİKAT HEYETLERİNCE YAPILAN SORUŞTURMALARDA, BİRLİKLERİNDEN KAYNAKLANAN VE MERHUMLARIN İNTİHARLARINA SEBEP OLABİLECEK HERHANGİ  BİR BASKI, TACİZ, ZORLAMA VB. UNSUR TESPİT EDİLMEMİŞTİR.

     HER İKİ PERSONELİMİZİN AİLELERİ GÖREV YAPTIKLARI BİRLİKLERE DAVET EDİLMİŞTİR. SERBEST ORTAMDA, GEREK ASKER ARKADAŞLARIYLA, GEREKSE PSİKOLOJİK DANIŞMANLARI İLE GÖRÜŞTÜRÜLEREK PERSONELİN BİRLİKLERİNDEKİ GENEL DURUMLARI HAKKINDA BİLGİ EDİNMELERİ SAĞLANMIŞTIR.

     HER İKİ OLAYLA İLGİLİ BAŞLATILAN ADLİ SORUŞTURMALAR HALEN DEVAM ETMEKTEDİR. ADLİ SORUŞTURMALARIN YARGI ORGANLARI TARAFINDAN KARARA BAĞLANMASININ ARDINDAN AİLELERİN HASSASİYETLERİ DE DİKKATE ALINARAK KARARLAR KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAKTIR.

     KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SAYGI İLE DUYURULUR.