Liseler Arası Şiir ve Kompozisyon Yarışması
Eklenme Tarihi: 18.12.2015 20:24:51

     GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA BAĞLI RADYO GÜVEN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN “MÜCADELE VE ŞEHİTLER HAFTASI”   ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  “RUMLARIN SOYKIRIM SALDIRISINA KARŞI KIBRIS TÜRK HALKININ VAROLUŞ MÜCADELESİ” KONULU LİSELER ARASI ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI DÜZENLENMİŞTİR. DÜZENLENEN YARIŞMAYA KKTC GENELİNDE 20 OKULDAN TOPLAM 81 ADET ESER KATILMIŞTIR.

     YARIŞMANIN 18 ARALIK 2015 TARİHİNDE RADYO GÜVEN KONFERANS SALONU’NDA İCRA EDİLEN FİNALİNDE, SEÇİCİ KURUL TARAFINDAN YAPILAN ÖN DEĞERLENDİRME SONUCUNDA FİNALE KALMAYA HAK KAZANAN 8’ER ADET ŞİİR VE KOMPOZİSYON, ESER SAHİPLERİ TARAFINDAN SUNULMUŞTUR. BİRBİRİNDEN GÜZEL TOPLAM 16 ADET ESERDEN DERECEYE GİRENLER SEÇİCİ KURUL TARAFINDAN BELİRLENMİŞTİR.

     SEÇİCİ KURUL TARAFINDAN YAPILAN DEĞERLENDİRME SONUCUNDA; ŞİİR DALINDA YAKIN DOĞU KOLEJİ ÖĞRENCİSİ KUBİLAY DEMİREL TARAFINDAN YAZILAN VE OKUNAN “MÜCADELE” İSİMLİ ESER BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ, HALA SULTAN İLAHİYAT KOLEJİ ÖĞRENCİSİ EMİNE KARAKUZU TARAFINDAN YAZILAN VE OKUNAN “ŞEHİT ÇOCUĞU” İSİMLİ ESER İKİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ, LEFKOŞA TÜRK LİSESİ ÖĞRENCİSİ TAYIBE KÖTÜCE TARAFINDAN YAZILAN VE OKUNAN “KANLI ZULÜM” İSİMLİ ESER ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜNÜ ALMAYA, KOMPOZİSYON DALINDA İSE HAYDARPAŞA TİCARET LİSESİ ÖĞRENCİSİ MELİS ATMACA TARAFINDAN YAZILAN VE OKUNAN “TARİHİN KAHRAMANLARI” İSİMLİ ESER BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ, BÜLENT ECEVİT ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ YÜSRA KUŞKONMAZ TARAFINDAN YAZILAN VE OKUNAN “SECDE EDİLEBİLECEK HER YER VATANDIR” İSİMLİ ESER İKİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ, TÜRK MAARİF KOLEJİ ÖĞRENCİSİ ESRA BEYİT TARAFINDAN YAZILAN VE OKUNAN “SONSUZ KARANLIK” İSİMLİ ESER ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜNÜ ALMAYA HAK KAZANMIŞTIR.

     YARIŞMADA FİNALE KALAN ÖĞRENCİLERE VE ÖĞRETMENLERİNE GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANI TÜMGENERAL ERHAN UZUN VE MİLLİ EĞİTİM BAKANI KEMAL DÜRÜST TARAFINDAN ÇEŞİTLİ ÖDÜL VE HEDİYELER VERİLMİŞTİR.


     SAYGI İLE DUYURULUR.